Technologie používaná k mytí vozidel bez použití vody pochází z USA, kde je postupně vyvíjena a zdokonalována od konce devadesátých let minulého století. Pro naši spolupráci jsme si vybrali společnost, která je nejen největším světovým výrobcem, ale i absolutní špičkou ekologického směřování této technologie. Jejich produkty využívají velmi složité směsi, které obsahují mnoho různých složek, včetně smáčedel, čistících a ochranných látek, maziv a emulgátorů. Vše na vodní bázi a přísně ekologické. Společnost je držitelem certifikátů ISO 9001 a ISO 14001 (mezinárodní norma pro systémy environmentálního managementu - EMS)

Po nastříkání na vozidlo produkt obklopí molekuly špíny a zvedá je od povrchu. Ve stejné době specifická směs kapalin a maziv připojí na povrch mikroskopickou vrstvu ochranných látek, které obsahují především různé druhy vosků a složité polymery a jsou proto nejdražší součástí produktů. Použití produktu nevyžaduje vysoký tlak, ani rozsáhlé tření ani rozsáhlé „smáčení“ povrchu vozidla. Přípravek se postupně pod tlakem rozpráší na povrch vozu. Usazená kapalina rozpustí nečistoty a následně se lehce setře frotétkaninou. Vzniklý film je poté na karosérii vozidla rozleštěn utěrkou z mikrovlákna. Celý proces aplikace vyústí v extrémně lesklý, glazurou chráněný povrch.

Výrobky jsou koncipovány jako high-end produkty péče o vozidla odpovídající přísným ekologickým požadavkům a lze je použít na jakékoliv suché nebo mokré osobní nebo nákladní auto, motocykl, kolo, loď nebo i letadlo.

Proto také může být ecoMyčka umístněna v prostorách parkoviště bez jakýchkoli stavebních úprav a povolení, podle umístnění s potřebou přívodu elektrického proudu pro čištění interiéru vozidla a případné osvětlení.